Trochę o mnie

Jestem lekkoatletą, który wytrwałością, konsekwencją i wiarą w siebie sięgnął po wyżyny swoich możliwości fizycznych. W biegu na 800 m 7. krotnie zdobyłem tytuł Mistrza Europy, 2. krotnie Mistrza Świata i 3. krotnie Wicemistrza.

Moja pasja!

Sport

Jako dziecko nie myślałem o karierze sportowej. W gruncie rzeczy nie wierzyłem w siebie. Za to uwierzyli we mnie mój wychowawca i wuefista, a potem rodzice. Przekonani, że mam talent i mogę dojść w sporcie – a właściwie dobiec – bardzo daleko. Przebudzenie przyszło wraz z pierwszym medalem, brązem zdobytym w 2007 roku podczas Mistrzostw Europy Juniorów. 

Czy potem było już z górki? Oczywiście, że nie. Musiałem ciężko pracować, żeby zdobyć kolejne medale, ale lekcja życia, jaką odebrałem będąc dzieckiem sprawiła, że dzisiaj już nie wątpię w swój potencjał.

Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Świata

Młodzieżowe mistrzostwa Europy

Halowe mistrzostwa Europy

Halowe mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Europy juniorów

Moje życie

Rodzina

Jako najmłodsze dziecko w rodzinie musiałem szybko biegać, żeby dogonić starsze siostry i moich kuzynów. Potem w biegu po tytuły pomagali mi rodzice. Od zdobycia swojego pierwszego medalu mam też ogromne wsparcie w Renacie, mojej ukochanej żonie. Dzisiaj skrzydeł dodają mi również moje dzieci, Ignacy i Marianna. Nie wiem czy energię odziedziczyli po mnie, ale to żywe srebro!

Nie ma dla mnie większej wartości niż rodzina. Cieszę się z medali, ale oddałbym każdy jeden za to, by byli zdrowi i szczęśliwi. To oni mnie codziennie mnie motywują. To oni dają mi moc.

Okładka książki Adam Kszczot
Okładka książki Adam Kszczot
Książka dostępna w sprzedaży

„W pogoni za MISTRZEM” Adam Kszczot

Historia która zmieni Twoje spojrzenie na sport, relacje i zdobywanie mistrzostwa.